S & P   C o .

YÜKLENİYOR...

Seller Part E-İhracat Ajansı

Amazon Danışmanlığı

Seller Part Dijital Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. ekibi olarak, satışını yaptığınız ve dünyaya pazarlamak istediğiniz ürünlerinizi detaylı bir şekilde pazar alanı ve kapasitelerine dair analizlerini yaptıktan sonra;

Amazon platformlarının, ürün portföyüne uygunluğu analizi yaparak, hesap açma işlemlerini gerçekleştiriyor, satış stratejisi belirlendikten sonra ilan düzenlerini oluşturup, reklam optimizasyonunu gerçekleştiriyoruz.

Uluslararası banka hesabı açarak, platformların ödeme alma - verme sistemlerine uygun zemini oluşturuyoruz.

Platformunun komisyon oranları, pazar araştırması ile beraber rekabetçi fiyat analizini de yaparak, aylık olarak rakip ve fiyat çalışmalarının takibini sürdürüyoruz.

Ürünlerin lansman stratejisini belirledikten sonra, aylık olarak PPC (reklam) ve ACOS (maliyet/satış) optimizasyonunu oluşturuyoruz.

Amazon satış kanalları için özel günler ve satış arttırma stratejisi odaklı; banner, slider ve ilan görsel çalışmalarının düzenli olarak yaparak, görsel algıya hitap eden ve hafızalara yerleşen reklamlar oluşturuyoruz.

Ürünlerin satışının başlatıldığı ülkelerde bulunan ilanları; başlık ve açıklama düzenlerini, ülkelere özel SEO uygunluk çalışması yaparak, reklamların ulaştığı sınırları arttırıyor ve düzenli olarak revize ediyoruz.

Amazon Danışmanlığı
Amazon Amerika Danışmanlığı
Amazon Avrupa Danışmanlığı

Dünya Pazarının Öncüsü 'AMAZON'

B.D. Bilgi Teknolojisi endüstrisindeki "En Büyük Beş Şirket" listesinde bulunarak, e-ticaret sektörünün iş hacmi en yüksek global satış platformu Amazon, ürün hacmi ve ürünlere dünyanın birçok noktasından erişim kolaylığı sağlaması ile online alışverişte yeni bir çağ başlatmıştır. Alışılagelen, belirli konumlara ürün ulaştırma sistemine getirdiği inovasyon ile dünyanın her noktasında güvenilir alışverişin odağı olmuştur.

Açıldığı ilk dönem bünyesinde sadece kitapların satıldığı çevrimiçi bir pazar alanı iken, ilerleyen zamanlarda bünyesine elektronik araçlar, video oyunları, giyim, mobilya, yiyecek, oyuncak ve mücevher gibi farklı sektörlerdeki ürünleri de alarak global ticaret yolunda hızlı adımlar atmıştır.

Neden Amazon'da Ticaret Yapmalısınız?

Türkiye'deki günlük satışlarınızın en az 10 katına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Dolar veya Euro ile satış yapacağınız için ciddi ciro ve kâr seviyelerine ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin coğrafi konumu, lojistik olarak çok stratejik bir bölgede yer aldığından, Amazon'da ticaret yapmak için de büyük artılar sağlamakta. Amerika'ya ürünlerinizi 5-7 gün içinde, Avrupa'ya ise 3-4 gün içinde gönderebilme imkânına sahipsiniz.

Aynı gönderileri Çin'den yaptığınızda bu süre 30-40 gün sürmektedir.

E- ihracat yapabilir, Türk lirasıyla ürettiğiniz ürünlerinizi satarak dolar ve euro bandında kazanabilirsiniz.

E-ihracat sayesinde dünyaca tanınan bir marka yaratabilirsiniz.

Amazon'un en önemli avantajlarında bir taneside FBA ( Fulfillment by Amazon) sistemi. Amazon Dünya'nın bir çok ülkesinde 100'den fazla depoya sahip. FBA sistemi sayesinde ürünlerinizi Amazon'un depolarına göndererek, müşteriler ürünü sipariş ettiği anda, Amazon ürünleri kendisi hazırlayıp 2 gün içerisinde ulaştırabilmektedir. Yani Amazon size depo ve hazırlama hizmeti sunmaktadır.

Amazon'un e-ticaret hacmine bakılacak olursa;

Amazon'un şu anki değeri 1.7 trilyon dolar

Türkiye'deki bütün şirketlerin toplam değeri 178 milyar dolar

Yani, Amazon'un değeri Türkiye'deki bütün şirketlerin değerinden 8 kat fazla.

Vizyonumuz

Seller Part Dijital Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. olarak vizyonumuz; Türkiyede ham maddeye katma değer sağlayan, üretim yapan firmalarımızı global e-ticaret pazar alanlarına sağlam temeller üzerinde giriş yapmalarını gerçekleştirip tüm süreçlerini (hesap oluşturma - ürün girişleri - pazar analizi - satış raporları - reklam yönetimi - müşteri ilişikileri - iade durumları - ürün geliştirme) mümkün olan en faydalı ve karlı şekilde yönetmektir.